Oblečení na motokros – vyrazte do terénu zcela bezpečně

Pokud jste vášnivým příznivcem motokrosu, jistě Vám nemusíme zdůrazňovat, že při tomto adrenalinovém koníčku je na prvním místě bezpečnost. Je tedy nutné věnovat zvýšenou pozornost vybavení a oblečení na motokros, které Vás v mnoha situacích spolehlivě ochrání před vážnými zdravotními důsledky případných pádů. Pojďme se tedy blíže podívat na to, co by Vám v žádném případě nemělo chybět, jestliže jste vyměnili silnici za jízdu v terénu.

Obleceni - na - motokros - fox

Jednotlivé díly vybavení a oblečení na motokros

Nejdůležitější součástí vybavení každého motorkáře je bezpochyby pevná helma, která navíc musí mít tu správnou velikost, aby Vás za prvé spolehlivě ochránila a za druhé nijak neomezovala. Musí zkrátka přesně sedět a chránit Vaši hlavu, neboť právě zde vznikají ty nejvážnější úrazy, a to nejen při motokrosu.

Mx - helma

S helmou pak souvisí také brýle, které musí být právě s ní nutně kompatibilní. Při jejich nákupu je tedy dobré mít helmu s sebou. Brýle pochopitelně musí umožňovat perfektní vidění včetně vidění periferního.

Mx - bryle

Zaměříme-li si na motorkářské chrániče, pravděpodobně nejdůležitější je chránič krku. Ani ostatní díly však není určitě dobré podcenit. Hrudní chránič, chrániče boků a kolen – to vše Vám kromě výrazně vyšší bezpečnosti poskytne také potřebný klid na samotnou jízdu. S helmou a všemi důležitými chrániči si tak „krosení“ v terénu maximálně užijete a troufnete si možná i na věci, které byste jinak díky nejistotě za žádných okolností nevyzkoušeli.

Obleceni - na - motokros - chranice

Motokrosové oblečení sice dává více prostoru vašemu osobitému vkusu a možnost experimentovat, nicméně dresy a kalhoty by pochopitelně rovněž měly mít nezanedbatelnou praktickou funkčnost.

Obleceni - na - motokros - mx - dres

Významným prvkem oblečení na motokros jsou ale především rukavice, které by Vás kromě odřenin měly ochránit před tvorbou puchýřů, ovšem pozornost je třeba věnovat zejména botám.

Obleceni - na - motokros - chranice

Motokrosové boty musí být v prvé řadě pevné a přesně Vám sedět, jen tak ochrání Vaše nohy a navíc nebudou nijak omezovat.

Obleceni - na - motokros - boty

Motokrosové oblečení – co dodat na závěr?

V současné době není motokros již jen výhradně zábavou mužů a chlapců, můžete se tedy kromě mužského a dětského odění, stále více setkat také se speciálním oblečením na motokros pro ženy. Samozřejmě platí, že na motokrosovém oblečení i vybavení se nevyplatí šetřit, primárně je totiž potřeba myslet na své zdraví a komfort při jízdě. Motokrosové oblečení světových značek jako Fox Racing (u nás zakoupíne například v e-shopu N1shop), Rockstar či Monster je tedy vhodným řešením. A v neposlední řadě jej můžete použít nejen na motokros, ale třeba rovněž na čtyřkolku.

Autor: Redakce